Firma ITNET powstała na początku 2007 roku. Jej głównym zadaniem w początkowym okresie działalności było rozsyłanie internetu za pośrednictwem radiowych sieci komputerowych. Nasze łącza dostępne są na terenie gmin: Orońsko, Kowala, Szydłowiec i Radom (woj. Mazowieckie) oraz w gminie Wierzbinek (woj. Wielkopolskie).

Z biegiem czasu i w miarę nabywania nowych doświadczeń firma wyspecjalizowała się w projektowaniu i budowaniu infrastruktur telekomunikacyjnych różnego rodzaju. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy szereg instalacji telewizyjnych (domy jednorodzinne, hotele itp.), telefonicznych (PSTN, VoIP), sieci komputerowych (radiowych, miedzianych i światłowodowych), alarmowych i nadzoru wizyjnego (analogowego i cyfrowego – IP, m.in. system Milestone).

W szeregach firmy znajdują się pracownicy zajmujący się: projektowaniem systemów telekomunikacyjnych, naprawą i serwisowaniem urządzeń elektronicznych, wykonywaniem infrastruktur przewodowych (z wykończeniem budowlanym), konfiguracją serwerów głównie opartych o system Linux, oraz programowaniem pod systemy Windows i Linux.

Poprzez regularne odwiedzanie imprez branżowych, oraz targów jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi jakie pojawiają się na polskim i światowym rynku. Długoletnia współpraca z autoryzowanymi dostawcami podzespołów stwarza nam możliwość uzyskania sprzętu na czas testów zapewniając klientowi komfort, że innowacyjne rozwiązanie jakie będzie wdrażane spełni jego oczekiwania. Dzięki takiej polityce jesteśmy w stanie oferować swoim klientom rozwiązania najwyższej jakości. Wykonujemy zlecenia na terenie całego kraju. Od naszych kontrahentów zbieramy wyłącznie pozytywne referencje.

Od czerwca 2014 został otwarty nowy oddział firmy mieszczący się w Radomiu przy ulicy Głównej 11, jest to budynek Sawoy wejście od strony parkingu obok apteki. Mieści się tam serwis urządzeń elektronicznych – głównie komputerowych. W swojej pracy dokładamy wszelkich starań aby naprawy realizowane przez nasz serwis były wykonywane możliwie w najkrótszym terminie.

W 2016 roku rozpoczęło przebudowę infrastruktury radiowej wykonując ją w technologii światłowodowej. Budowana przez Nas infrastruktura przystosowana będzie do świadczenia usług szerokopasmowych takich jak internet, telefon i telewizja.

mgr inż. Karol Chrzanowski